מערכות סינון ופתרונות לזיהום אוויר במפעלי מתכת

תהליכי ייצור בתעשיית המתכת מאופיינים במספר סיכונים לבטיחות ובריאות העובד, כמו גם לאיכות האוויר באולם הייצור. תהליכי עבודה נפוצים כמו ריתוך, השחזה, ליטוש, חיתוך פלזמה, וטיפולי שטח שונים,  מהווים כל אחד גורם סיכון לפליטה של גזים, עשן ואבק. חשיפה יומיומית לתהליכים אלו יכולה לגרום למחלות מקצוע וחלקם אף ידועים כמסרטנים. על מנת לשמור על בריאות העובדים, יש להטמיע מערכות אוורור וסינון בכל אחד ממוקדי פליטת המזהמים במפעל, ולדאוג הן לאיכות האוורור והאפקטיביות שלו, כמו גם לנטרול וסינון של המזהמים במערכת האוורור.

סובפלים ישראל מציעה מגוון פתרונות, תוך התאמה לצרכי הלקוח ולתהליך העבודה הנדרש. אנו מתכננים ומבצעים מערכות מרכזיות המטפלות במחלקות שלמות, אך גם יודעים להתאים פתרונות קומפקטיים לסדנאות קטנות ולמקומות בהם הצרכים דינמיים ומשתנים.

מערכות אוורור נפוצות במפעלי מתכת

1. תהלכי ריתוך

מסנני קרטרידג’ים המתאימים למספר עמדות עבודה בו זמנית. מסנני הקרטרידגים מדגם MDV כוללים מפוח בתא אקוסטי לשמירה על רמת רעש נמוכה, מערכת ניקוי של הקרטרידג’ים ע”י אוויר דחוס לשמירה על רמת יניקה מספקת ועל תחזוקת סננים נמוכה. מערכת הסינון מחוברת בד”כ בתעלה מרכזית לעמדות היניקה בהם מותקנות זרועות יניקה המתאימות לריתוך. בנוסף אנו מציעים מספר דגמים של מסננים ניידים המתאימים לסוגי עבודה שונים, מריתוך מזדמן וקל ועד עבודה אינטנסיבית של ריתוך כבד.

2. השחזה וליטוש חלקים

לצד מערכות סינון מותאמות, אשר מפרידות את החלקיקים הגסים מזרם האוויר, ומפחיתות עומס ממסנן החלקיקים, אנו מציעים שולחנות שאיבה ייעודיים אשר מאפשרים שאיבה אפקטיבית של אבק וחלקיקים בזמן הייצור.

3. ניקוי חול

תהליך זה יוצר אבק רב. אבק זה הינו אברזיבי מטבעו ודורש מערכות ייעודיות אשר מאפשרות רמת יניקה גבוהה, תוך מיחזור החול לשימוש חוזר, וטיפול בפסולת האבק כך שלא יפלט אל מחוץ למפעל. אנו מציעים גם מערכות בואקום גבוה לניקוי ואיסוף שאריות החול והחזרתו לשימוש.

בנוסף קיימים תהליכים נוספים הדורשיםפתרונות סינון מתאימים. ב- SovPlym ישראל, שלוחת החברה הבינלאומית בעלת ותק של מעל 30 שנה, אנו מתמחים בפתרונות לאוויר נקי במגוון תהליכי ייצור. הניסיון הרב שצברנו מאפשר לנו לספק פתרונות אמינים, בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ותוך שמירה על יעילות אנרגטית. ההבטחה שלנו היא כי כל יישום, קטן כגדול, מקבל את תשומת הלב המרבית ומתוכנן ומנוהל בקפידה, כך שיתקבל הפתרון הטוב והכלכלי ביותר עבור הלקוח.

מוצרים קשורים

שואב אבק תעשייתי tromb 400

שואב אבק תעשייתי tromb 400

שואב אבק נייד DC1800

שואב אבק נייד DC1800

מסנן חלקיקים MDV

מסנן חלקיקים MDV

 

לכל שואבי האבק התעשייתיים >>

צור קשר