מערכות שאיבה מרכזיות

מערכות שאיבה מרכזיות לאוורור בתעשייה

מערכות שאיבה מרכזיות לחללי ייצור ועבודה בתעשייה, כפי שמתכננת, מייצרת ומתקינה חברתנו, נועדו לתת ליצור סביבת עבודה נקייה, יעילה ובריאה יותר בכל הקשור לאבק וזיהומים שונים הנישאים באוויר. מדובר בין היתר בחלקיקים שנוצרים בתהליכי ריתוך וציפוי, בעבודה עם עץ, מינרלים ומתכות, באדי שמנים וכימיקלים, בריחות רעים וכדומה – הפוגעים בבריאותם של העובדים ובאווירה הכללית בסביבת הייצור. לפיכך, ישנה חשיבות אדירה למערכות אלו, בראש ובראשונה למניעת תחלואות קלות עד קשות, וכמו כן ברמה הכלכלית – להגברת הפריון בעבודה ושביעות הרצון של העובדים, לשיפור התפקוד, להקטנת ימי המחלה, ועוד.

מעבר לכך, ישנן עוד סיבות רבות להתקנה של פתרונות שאיבה ואוורור מרכזיים ומקומיים, כפי שמספקת חברתנו. כך לדוגמא, מערכת כזו יכולה לתרום לשמירה ההיגיינה והניקיון בסביבת העבודה, ובכך להפחית את הצורך וזמן העבודה המוקדש לניקיונות של מכונות ועמדות עבודה. כמו כן, הן תורמות לשמירה על רמה נאותה של טמפרטורות ולחיסכון אנרגטי, מגבירות את הבטיחות בסביבת העבודה עקב הקטנת הסיכון לשריפה או פיצוץ, וכמובן מאפשרות יותר חדירה של אוויר נקי למבנה ומקטינות את החשיפה למזהמים.

לחיוג לחצו כאן 1-700-555-846

ליצירת קשר לחצו כאן

פתרונות מרכזיים לאוורור

אם כן, העיקרון שמאחורי פתרונות אוורור לחללי ייצור ועבודה בתעשייה, הוא יניקה של האוויר מתוך החלל, העברתו בתוך מסנן מתקדם, ולעיתים גם החדרה פנימה של אוויר מבחוץ. היעד של אוויר נקי יותר עשוי להיות מושג באמצעים מגוונים, חלקם מקומיים כגון מפוחים, שולחנות יניקה, זרועות יניקה, מסנני חלקיקים ניידים ונייחים וכיוצא בזאת, ואילו אחרים הינם מרכזיים. הכוונה היא למערכות כלליות המטהרות את האוויר המצטבר בחלל עקב פעולות ממוקדים שונים, וכאשר הפתרונות המקומיים אינם אפשריים או מספקים.

חברתנו מציעה כאמור מערכות שאיבה מרכזיות מסוגים שונים. אחת מהן היא מערכת Diluter המיועדת לאולמות ייצור שבהם ישנה פליטת עשן ואבק עם ריכוזים גבוהים המצטברים בגובהים שבין ארבעה לשישה מטרים סמוך לתקרה. המערכת מדללת את ריכוזי המזהמים באמצעות שאיבה של אוויר מזוהם, סינון שלו וערבוב ביחד עם אוויר נקי. המסנן של מערכת זו עובד תוך ניטור של מידת הזרמת האוויר הרצויה, וזאת ביחד עם ג’טים עוצמתיים המסוגלים לזרוק אוויר עד ל- 50 מטר מהמסנן. לפיכך היא מתאימה למפעלים שבהם נעשית עבודה על חלקים גדולים ובמספר נקודות, וכן בנקודות דינאמיות ומשתנות.

זוהי מערכת נוחה ופשוטה לתפעול, שמצטיינת בעלויות רכישה והתקנה ראשונית נמוכות, וכך גם בעלויות תחזוקה נמוכות בזכות מסנן עם ניקוי עצמי. בנוסף לכך, היא תורמת לניקיון הכללי של המיכון במפעל ולכן חוסכת בזמן עבודה על ניקיונות. יש לה רמת רעש נמוכה והיא תורמת משמעותית להקטנה הזיהומים הנישאים באוויר.

עוד מערכת מרכזית שחברתנו מציעה נקראת Push-Pull, וכמו הקודמת היא אינה נדרשת בעלויות גבוהות של רכישה והתקנה – בהיותה מודולארית וניתנת לשינוי בהתאם לתנאי השטח והצרכים. היא מיועדת בעיקר לחללי עבודה גדולים ו/או עם פליטות רב מוקדיות, ומאופיינת ברמה נמוכה של רעש וביעילות אנרגטית גבוהה.

המערכת יודעת להתמודד בהצלחה עם ריכוזי אבק ועשן שנוצרים במגוון תהליכי ייצור, ואנו יודעים להתאימה לצרכים והדרישות של כל לקוח. בין היתר, אנו מתכננים ומתקינים את המערכת בהתאם לשיקולי פריסת עמדות העבודה, כמות העמדות, תהליכי עבודה במקום, פתרונות אוורור שכבר קיימים, מפח החלל ועוד.

הכוונה וסיוע מקצועי

בין אם אתם מתעניינים במערכות שאיבה מרכזיות או בפתרונות מקומיים ונקודתיים, אנו נשמח לסייע לכם. הצוות המקצועי שלכם ישמח לעמוד לרשותם במתן ייעוץ והכוונה לפתרונות אופטימאליים, וכן לליווי,

תכנון ויישום של פרויקטי אוורור וסינון בתעשייה לכל שלביהם.

מוצרים קשורים

 

 

לכל מערכות סינון לאוורור כללי >>

צור קשר